Svoboda-Fraňková - Logo

Chmel, původ Německo

Ariana

Ariana

Tato nová německá odrůda vznikla křížením chmele Herkules a divokého chmelu.
Má příjemné, jemné aroma s nádechem černého rybízu, broskve, hrušky a tropického ovoce doprovázené odstínem vanilky.
KH 9,0 - 13,0%

Callista

Callista

Tato nová německá odrůda vznikla křížením chmele Hallertau Tradition x Huell.
Vyznačuje se velmi příjemným chmelovým aroma a intenzivní, harmonickou ovocnou chutí meruněk, maracuji, borůvek a malin. Callista je univerzální odrůdou pro všechny druhy piv.
KH 2,0 - 5,0%

Comet

Comet

Tato odrůda se vyznačuje extrémně velkými hlávkami a pěstuje se pouze omezeně v oblasti Hallertau. Aroma je citrusové s nádechem mandarinky a zeleného jablka.
KH 9,4 - 12,0%

Fantasia

Fantasia

Jedinečná chmelová kompozice dodá pivu hedvábný nádech smetany a karamelu doplněný jemným ovocným aroma meruněk.
KH 4,3 - 6,5%

Hallertau Blanc

Hallertau Blanc

H.Blanc je dcerou Cascade a vyznačuje se ovocno-květinovým charakterem bílého vína. Částečné kořeněno-bylinkové aroma je kombinováno muškátem a burčákem a doplněno grapefuitem, jahodou a hroznovým vínem.
KH 9,0 - 12,0%

Hallertau Cascade

Hallertau Cascade

Tato aromatická odrůda má příjemné ovocno-citrusové aroma a patří k nejoblíbenějšímu chmelu amerických sládků. Zajímavá kombinace hroznového vína, sladkého ananasu a malin.
KH 5,3 - 6,8%

Hallertau Nugget

Hallertau Nugget

Tato vysokoobsažná odrůda se vyznačuje vysokými výnosy a pochází původně z USA. Její aroma připomíná černý čaj s mlékem a nezralý banán, s nádechem růže a koňaku.
KH 9,0 - 13,0%

Hallertau Taurus

Hallertau Taurus

Tato vysokoobsažná odrůda se vyznačuje kořeněným aroma, které připomíná citronový čaj a hrušku a které je kombinováno nádechem kari a kurkumy.
KH 12,0 - 17,0%

Hallertau Tradition

Hallertau Tradition

Tato odrůda je srovnatelná s odrůdou Hallertau Mittelfruh. Vyznačuje se citrusovým a limetkovým aroma, které je doplněno nádechem meruněk a kandovaných třešní.
KH 4,0 - 7,0%

Huell Melon

Huell Melon

Tato odrůda, dcera Cascade, se vyznačuje silným aroma medového melounu a jahod. Aroma je však smetanově jemné s nádechem broskvového čaje, anýze a levandule. Dodá pivu jedinečnou chuť.
KH 6,9 - 7,5%

Magnum

Magnum

Tato vysokoobsažná odrůda se vyznačuje velkými a těžkými hlávkami a v Německu patří k nejvýznamnějším hořkým chmelům. Aroma je kořeněné s charakterem pepře, zelené papriky, celeru a černého čaje.
KH 11,0 - 16%

Mandarina Bavaria

Mandarina Bavaria

Tato odrůda se vyznačuje příjemným ovocným aroma s převládajícím nádechem mandarinky, doplněného citronem, ananasem a grapefruitem. Pochází z odrůdy Cascade.
KH 7,0 - 10,0% 

Hallertau Northern Brewer

Hallertau Northern Brewer

Tato odrůda se pěstuje v USA, Anglii a Německu. Vyniká silným jablečným aroma, které doplňuje sladký med, čerstvé švestky, citron a krémový karamel.
KH 8,0 - 10,0%

Perle

Perle

Tato odrůda se těší velké oblibě především svým vyváženým poměrem aroma a hořkosti. Kořeněné aroma celeru a pórku je doplněno nádechem pepře, chili a kari.
KH 4,0 - 9,0%

Polaris

Polaris

Odrůda s intenzivním a příjemným ovocným aroma. Dodá pivu velmi osvěžující charakter podobný ledovým mentolovým bonbónům. Mentol je kombinován s kořeněným nádechem bergamotu, cumarinu a doplněn ananasovým a banánovým aroma.
KH 18,0 - 23,0%

 

Opal

Opal

Tato německá aromatická odrůda byla pojmenována po drahokamu opál, údajně má tato rostlina modro-zelený nádech. Kořeněný, dřevitý charakter je doplněn nádechem lékořice, anýzu a sladkých meruněk. Z květinových vůní převládá především jasmín.
KH 5,0 - 8,0%

Saphir

Saphir

Saphir se zřetelně odlišuje svými aromatickými vlastnostmi od jiných německých odrůd. Vyznačuje se červeným ovocem, zvláště jahodami a vše doplňuje citrusové aroma, citronová tráva, bergamot a černý čaj.
KH 2,0 - 4,5%

Spalter

Spalter

Příbuzná odrůda Žateckého poloraného červeňáku pochází z německé chmelařské oblasti Spalt. Je velmi odolná vůči nemocem. Aroma je kořenité, s nádechem banánů a černého čaje.
KH 2,5 - 5,5%

Spalter Select

Spalter Select

Jemné aroma a vysoký obsah farnesenu jsou typické pro tuto odrůdu. Koňakové aroma s nádechem dřeva je doplněno sladkou broskví a heřmánkovým květem, patrná je také příchuť pomerančové a citronové kůry.
KH 3,0 - 6,5 %

TNT

TNT

Nejedná se samozřejmě o výbušninu, nýbrž o exkluzivní chmelovou kompozici, která dodá pivu opravdu „explozivní“ aroma a chuť. Kombinace sladkého ovoce, červených plodů a citrusu, zvláště vhodné na výrobu amerických ALEs a IPAs.
KH 13,0 - 13,0% 

Domácí vaření piva?

žádný problém!

Vaříte si pivo doma i v malém množství?
Nevadí! Rádi dodáváme i domácím vařičům.

NOVINKY

Recyklace odpadu zdarma - Obrázek
14
Srp
Novinka

Recyklace odpadu zdarma

Posloužilo Vám naše zboží a nevíte co se zbylými obaly? Nevadí, vyřešíme to za Vás!

Chmelové pelety (puky) - Obrázek
3
Čvc
Novinka v sortimentu

Chmelové pelety (puky)

Nově jsme pro vás do nabídky přidali možnost odběru hlávkového chmele zpracovaného lisováním do pelet (puků). K dispozici jsou takto slisované odrůdy ŽPČ a Sládek. Pelety lze snadno rozebrat a použít.