Svoboda-Fraňková - Logo

NABÍDKA CHMELE

Můžete si u nás koupit chmel nejen z Česka,
ale také Německa, USA, Velké Británie, Austrálie, Francie a Polska.
V tuto chvíli máme v nabídce 64 odrůd.

Filtrovat dle země

Perle

Perle

Tato odrůda se těší velké oblibě především svým vyváženým poměrem aroma a hořkosti. Kořeněné aroma celeru a pórku je doplněno nádechem pepře, chili a kari.
KH 4,0 - 9,0%

Polaris

Polaris

Odrůda s intenzivním a příjemným ovocným aroma. Dodá pivu velmi osvěžující charakter podobný ledovým mentolovým bonbónům. Mentol je kombinován s kořeněným nádechem bergamotu, cumarinu a doplněn ananasovým a banánovým aroma.
KH 18,0 - 23,0%

 

Opal

Opal

Tato německá aromatická odrůda byla pojmenována po drahokamu opál, údajně má tato rostlina modro-zelený nádech. Kořeněný, dřevitý charakter je doplněn nádechem lékořice, anýzu a sladkých meruněk. Z květinových vůní převládá především jasmín.
KH 5,0 - 8,0%

Saphir

Saphir

Saphir se zřetelně odlišuje svými aromatickými vlastnostmi od jiných německých odrůd. Vyznačuje se červeným ovocem, zvláště jahodami a vše doplňuje citrusové aroma, citronová tráva, bergamot a černý čaj.
KH 2,0 - 4,5%

Spalter

Spalter

Příbuzná odrůda Žateckého poloraného červeňáku pochází z německé chmelařské oblasti Spalt. Je velmi odolná vůči nemocem. Aroma je kořenité, s nádechem banánů a černého čaje.
KH 2,5 - 5,5%

Spalter Select

Spalter Select

Jemné aroma a vysoký obsah farnesenu jsou typické pro tuto odrůdu. Koňakové aroma s nádechem dřeva je doplněno sladkou broskví a heřmánkovým květem, patrná je také příchuť pomerančové a citronové kůry.
KH 3,0 - 6,5 %

TNT

TNT

Nejedná se samozřejmě o výbušninu, nýbrž o exkluzivní chmelovou kompozici, která dodá pivu opravdu „explozivní“ aroma a chuť. Kombinace sladkého ovoce, červených plodů a citrusu, zvláště vhodné na výrobu amerických ALEs a IPAs.
KH 13,0 - 13,0% 

Athantum

Athantum

Ahtanum se pěstuje v USA v blízkosti Yakimy. Vyznačuje se květinovým aroma, které je doprovázeno kořením – černým pepřem a majoránkou, které přechází v ovocné citrusové aroma s éterickým účinkem. Tento orientální nádech dává pivu vyjímečnou chuť.
KH 5,7 - 6,3%

Amarillo

Amarillo

Amarillo má původ ve španělštině a znamená „žlutý“. Vyznačuje se silným ovocným aroma meruněk, broskví, zralých banánů a medového melounu. Zajímavým  kontrastem této sladké chuti je kyselý nádech grapefruitu a limetky, čímž vzniká jedinečná kombinace.
KH 8,0 -11,0%

Cascade

Cascade

Cascade je aromatický chmel s jedinečným květinovo/kořeněným charakterem a vyváženou hořkostí. Ovocný nádech ostružin a manga je kombinován s citrusovým aroma. Je jedním z nejoblíbenějších chmelů používaných minipivovary a kreativními pivovary v USA a to především k výrobě IPA. 
KH 4,5 - 7,0%

Chinook

Chinook

Tato odrůda byla pojmenována po Indiánském kmenu z okolí Washingtonu. Má vysoký obsah alfa kyselin, avšak velmi příjemné chmelové aroma s jemnou hořkostí a plnou chutí. Má kořeněno-bylinný charakter estragonu, bazalky a levandule s vyváženým citrusovým nádechem. Široké aromatické spektrum doplňují červené plody, sladké ovoce a květinové elementy.
KH 12,0 - 14,0%

Citra

Citra

Tato aromatická odrůda má podle znalců velkou budoucnost.Jak už jméno napovídá obsahuje tato odrůda citrusové aroma grapefruitu a limetky, které je doplněno nádechem tropického ovoce. Má poměrně vysoký obsah alfa kyselina a chmelových silic.
KH 11,0 - 13,0%

« 1 2 3 4 5 6 »

Domácí vaření piva?

žádný problém!

Vaříte si pivo doma i v malém množství?
Nevadí! Rádi dodáváme i domácím vařičům.

NOVINKY

Recyklace odpadu zdarma - Obrázek
14
Srp
Novinka

Recyklace odpadu zdarma

Posloužilo Vám naše zboží a nevíte co se zbylými obaly? Nevadí, vyřešíme to za Vás!

Chmelové pelety (puky) - Obrázek
3
Čvc
Novinka v sortimentu

Chmelové pelety (puky)

Nově jsme pro vás do nabídky přidali možnost odběru hlávkového chmele zpracovaného lisováním do pelet (puků). K dispozici jsou takto slisované odrůdy ŽPČ a Sládek. Pelety lze snadno rozebrat a použít.