Svoboda-Fraňková - Logo

NABÍDKA CHMELE

Můžete si u nás koupit chmel nejen z Česka,
ale také Německa, USA, Velké Británie, Austrálie, Francie a Polska.
V tuto chvíli máme v nabídce 64 odrůd.

Filtrovat dle země

Columbus Tomahawk a Zeus (CTZ)

Columbus Tomahawk a Zeus (CTZ)

CTZ je jednou z nejdůležitějších vysokoobsažných odrůd. Všechny tři mají původ v odrůdě Nugget. Columbus má velmi široké aromatické spektrum, ve kterém se promítá kořeněná příchuť kari a tabáku doplněná citronovou trávou, pomerančovou kůrou, vanilkou a marcipánem.
KH 15,0 - 17,0%

El Dorado

El Dorado

Tato jedinečná americká odrůda se vyznačuje mimořádným aroma a vysokým obsahem alfa kyselin. V ovocné nótě převládá především tropické ovoce v kombinaci s hruškou a melounem.
KH 14,0 - 16,0%

Galena

Galena

Tato americká odrůda se vyznačuje mimořádně vyváženou hořkostí, kombinovanou s příjemným kořenitým aroma, ve kterém převládá grapefruit a rybíz. Je jednou z nejpoužívanějších odrůd při výrobě anglických a amerických piv typu „Ale“.
KH 11,5 - 13,5%

Mosaic

Mosaic

Tato americká odrůda nabízí jedinečný a velmi komplexní mix květinového, tropického, ovocného a zemitého charakteru. V ovocném aroma převládá hruška, angrešt, mandarinka a broskev v kombinaci s jasmínem, jablkem a květy třešně. Vše je doplněno citrusovým charakterem limetky, zeleninovým nádechem cibule, papriky a zakončeno kořeněným aroma kari a chilli.
KH 11,5 - 13,5%

Simcoe

Simcoe

Jedná se o víceúčelovou odrůdu, má nejen speciální aroma, ale i vysoký obsah alfy. V popředí převládá ovocné aroma borůvek a ostružin kombinované s maracujou, švestkami a ananasem, doplněné nádechem limetky. Pivo vařené z této odrůdy má proto nezaměnitelnou chuť. 
KH 12,0 - 14,0%

Sorachi Ace

Sorachi Ace

Tato aromatická odrůda má původ v Japonsku a byla později vyvinuta v USA speciálně pro pivovary Sapporo. Vyznačuje se nádechem pomerančů, javorového sirupu, dětského punče a citronové trávy v kombinaci se zázvorem a kari.
KH 12,0 - 16,0%

Summit

Summit

Summit se vyznačuje neobvykle vysokým obsahem alfa kyselin a má výbornou skladovací stabilitu.
Kořeněno-bylinné vlastnosti eukalyptu a pepře jsou kombinovány s nádechem celeru, cibule, anýzu a majoránky. Celkové aroma je doplněno citrusovými plody a nádechem konvalinek. Vše dává této odrůdě její nezaměnitelný, rafinovaný charakter.
KH 16,0 - 18,0%

Willamette

Willamette

Tato americká odrůda je pojmenována podle údolí v severovýchodním Oregonu a je dcerou odrůdy Fuggles. Vyznačuje se nízkým obsahem alfy a velmi jemným chmelovým aroma, které je velmi podobné odrůdě Fuggles. Dřevitý charakter doplňuje aroma červených plodů s nádechem karamelu, citrusové tóny se střídají se zeleným ovocem a kari, vše je doplněno nezaměnitelnou květinovou nótou.
KH 4,0 - 6,0%

Yellow Sub

Yellow Sub

Tato odrůda se vyznačuje sladkou ovocnou vůní s chutí meruněk, pomerančů a ostružin. Jedná se velmi vhodnou alternativu k Amarillu.
KH 5,0 - 9,0%

Northern Brewer

Northern Brewer

Tato odrůda se pěstuje v USA, Anglii a Německu. Vyniká silným jablečným aroma, které doplňuje sladký med, čerstvé švestky, citron a krémový karamel.
KH 8,0 - 10,0% 

Nugget

Nugget

Tato vysokoobsažná odrůda se vyznačuje vysokými výnosy a pochází původně z USA. Její aroma připomíná černý čaj s mlékem a nezralý banán, s nádechem růže a koňaku.
KH 9,0 - 13,0%

Bramling Cross

Bramling Cross

Převažuje zde aroma vanilky, karamelu a meruňkové marmelády, doplněné chryzantémami a šalvějí. V hlávkách se vzájemně doplňuje kořeněné maggi se sladkou třešní a hořkým grapefruitem.
KH 6,0 - 7,0%

« 1 2 3 4 5 6 »

Domácí vaření piva?

žádný problém!

Vaříte si pivo doma i v malém množství?
Nevadí! Rádi dodáváme i domácím vařičům.

NOVINKY

Recyklace odpadu zdarma - Obrázek
14
Srp
Novinka

Recyklace odpadu zdarma

Posloužilo Vám naše zboží a nevíte co se zbylými obaly? Nevadí, vyřešíme to za Vás!

Chmelové pelety (puky) - Obrázek
3
Čvc
Novinka v sortimentu

Chmelové pelety (puky)

Nově jsme pro vás do nabídky přidali možnost odběru hlávkového chmele zpracovaného lisováním do pelet (puků). K dispozici jsou takto slisované odrůdy ŽPČ a Sládek. Pelety lze snadno rozebrat a použít.